NEDEN KLİKMEDYA?

Çünkü her kurumsal yayına değişmez bir profil yaratıyoruz;
size özel fikirler, ifade biçimi, konu dünyası ve tasarım...

Kültür, sanat, spor, teknoloji, ekonomi, mimari, seyahat, doğa, otomobil, moda, tasarım, dekorasyon, edebiyat ve onlarcası… klikmedya editörleri çok farklı konularda içerik belirler, üretir ve bütün bu kahramanları ortak bir öyküde birleştirir.

İnanmak Güvenmek
Bir kurumun adını taşıyacak her yayın güvenilir ve inandırıcı bilgiler taşımalıdır. klikmedya için konuların gazetecilik ilkelerine göre hazırlanması; güvenilir kaynaklara dayandırılması ve güncelliği önceliklidir.

Objektif Değerlendirme
Gündeme gelen her konu, yayın çizgisi dâhilinde kontrol edilir, kalite standardı belirlenir.

Özgün İçerik
Her yayının içeriği kendine özgüdür. klikmedya içeriği, konuları farklı yayınlarda çok başka açılardan, başka sunum biçimleriyle okuyucuya ulaştırır. Söyleşilerden fotoröportajlara her konu metin yazarı ve fotoğrafçı tarafından özel olarak çalışılır.

Düşünmek Yapmak
Çevrimiçi kurumsal yayın sadece içerik belirlemeyi değil bunu uygulamayı da gerektirir. Bu yüzden klikmedya ekibinde tecrübeli gazeteciler yanında, dijital süreç uygulayıcıları da bulunur.

Kağıt Ekran
Araştırmalar İnternette yazmak ve okumanın kâğıda yazmak ve okumaktan çok farklı olduğunu kesinliyor. Dil bilimcilerin yeni ilgi alanı "İnternet okuryazarlığı" artık ortaöğretim derslerinden biri. klikmedya, tüm eğitimini kâğıt üzerine yapan bir kitleye içerik hazırlarken siber çağın yeni alışkanlıklarını da gözetir.

Bak Oku
web okuyucusu paragraf okumaz. Atlar, zap yapar, sadece anahtar sözcükleri okur ya da çizgiler zaten sözcüklerdir. İlk anda dikkat çeken bir tasarım, kolay okunabilir metinler ve vurucu fotoğraflar klikmedya içeriğinin temelleridir.
Dijital okumak dijital yazmak
Web içeriğinde hangisi önce gelir? Okumak mı yazmak mı? Bir dijital içeriğin okunması önceliklidir; evet. Çünkü içeriğin amacına ulaştığı, anlam bulduğu, iletişime geçtiği ve etkileşim yarattığı yer okuma sürecinin kendisidir. Okuma bu kadar önemli de, dijital içeriğin üretilmesi, yazılması ve okumaya uygun tasarlanması önemsiz mi?
» devamı için tıklayın
kurumsal yayıncılık | siber içerik yönetimi | siber içerik üretimi | neden klikmedya? | hazırlanan siber yayın türleri | kimiz biz
© 2007 copyright klik medya